Test i diagnoza Trichomoniasis: Co wiedzieć

Test i diagnoza Trichomoniasis: Co wiedzieć

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Każdy, kto uważa, że ​​może mieć Trichomoniasis, powinien uzyskać test na ten warunek. Bez leczenia łymoniaza może zwiększyć ryzyko, że osoba zarabiająca na HIV.

Trichomoniasis, którą ludzie często nazywają „tryspem”, może również zwiększyć ryzyko powikłań ciąży, takich jak przedwczesna poród lub niską masę urodzeniową urodzeniową .

W tym artykule omówiono, czym jest Trichomoniasis i jak testy na infekcję działają. Wymienia również niektóre z testów dostępnych do zakupu online i wyjaśnia, kiedy porozmawiać z lekarzem.

Przegląd Trichomoniasis

Trichomoniasis jest jedną z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową (STI) W Stanach Zjednoczonych, dotykająca około 2,6 miliona osób w 2018 r. Jest to szczególnie powszechne u kobiet biologicznych.

Chociaż 70% osób z rzęsamoniaką ma bardzo niewiele objawów lub bez żadnych objawów, infekcja może nadal rozprzestrzeniać się z nich na inne. Z tego powodu dostęp do wygodnego testu Trichomoniasis jest ważny dla osób, które są aktywne seksualnie.

Przyczyny Trichomoniasis

Przyczyną Trichomoniasis jest pasożyt, który łatwo rozprzestrzenia się poprzez aktywność seksualną, w tym:

 • Posiadanie płci pochwy
 • Dzielenie się zabawkami seksu
 • Dotykanie genitaliów rękami po dotknięciu płynu zawierające Li> kontakt sromu do vulva

Większość osób z rzęsonozą nie ma objawów. Dla tych, którzy to robią, może to potrwać 5–28 dni po ekspozycji na rzęsomoniozę, aby rozwinąć objawy. Łatwo może być pomylenie objawów jako z powodu innego stanu, takiego jak infekcja dróg moczowych lub infekcja drożdży.

Informacje o leczeniu

Osoby, które pozytywnie testują na Trichomoniazę i ich partnerów seksualnych, powinny otrzymać leczenie tego stanu.

Lekarze zazwyczaj przepisują antybiotyk nitroimidazolu jako standardowe leczenie Trichomoniasis. Ludzie mogą albo przyjmować antybiotyk w jednej dawce lub jako jedna tabletka dwa razy dziennie przez 7 dni. zakończyli kurs antybiotyków. Ważne jest również, aby partnerzy danej osoby przeszli testowanie i leczenie, aby zapobiec ponowne zakmienianie.

Objawy Trichomoniasis

Możliwe oznaki Trichomoniasis obejmują:

 • swędzenie i podrażnienie wokół pochwy lub penisa
 • Wyładowanie pochwy, które mogą być żółte lub zielone, pieniące się i faul pachnące
 • Wydzielanie z cewki moczowej
 • Krew w wydzielaniu pochwy
 • Obrzęk wokół pochwy lub penisa
 • Dyskomfort podczas płci
 • Ból lub spalanie podczas oddawania moczu
 • Częste potrzeba oddawania moczu

Metody testowe

Test Trichomoniasis wymaga od osoby zebrania próbki wydzielania moczu lub pochwy.

Wspólne metody analizy próbek w teście Trichomoniasis obejmują:

 • Test amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT): Ten test ma ponad 90% czułość w wykrywaniu Trichomoniasis.
 • Mokrej: potencjalnie ze względu na jego koszt lekarze często korzystają z tego procesu testowego, choć nie jest najbardziej wrażliwy. Ta metoda wymaga od analityków użycia mikroskopów do poszukiwania pasożytów w próbkach.
 • Kultura: Hodowla z próbek może przynieść wysokiej jakości wyniki testu, ale uzyskanie wyników może potrwać do 7 dni.

Wyniki testu

Test Trichomoniasis może być dodatni, ujemny lub niejasny. Jeśli wyniki są pozytywne, a osoba ma infekcję, pracownik służby zdrowia może leczyć infekcję.

Niezależnie od tego, czy osoby poddawane testom w klinice, czy też podejmują test w domu, powinien omówić wyniki testu z a Licencjonowany profesjonalista opieki zdrowotnej.

Test uzupełniający może być konieczny, jeśli wyniki są niejasne. Nawet jeśli test powróci negatywnie, CDC zaleca, aby ludzie stosowali metody barierowe, takie jak prezerwatywy, podczas aktywności seksualnej i regularne testy dla chorób przenoszonych drogą płciową Zauważ, że pisarz tego artykułu nie wypróbował tych produktów. Wszystkie informacje są oparte wyłącznie na badaniach.

Testy domowe, które łączą konsumentów z certyfikowanymi laboratoriami, są dostępne za pośrednictwem tych firm:

LetsgetChecked oferuje testy domowe dla Covid-19, Wellness, Wellness, Wellness oraz inne problemy zdrowotne, w tym zdrowie seksualne.

Trzy z jego testów zdrowia seksualnego – podstawowe 3, standard 5 i kompletne 8 – obejmują test Trichomoniasis.

Użytkownicy otrzymują testy, rejestrują je, zbierają próbki i wysłać je pocztą. Mogą sprawdzić swoje wyniki w bezpiecznej lokalizacji online w ciągu 2–5 dni. Lekarz dokona przeglądu wyników, a członek zespołu pielęgniarskiego skontaktuje się z tą osobą, aby omówić kolejne kroki.

Dowiedz się więcej o LetsgetChecked tutaj.

Kup teraz

Niniejsza firma diagnostyczna zdrowia online Oferuje 30 paneli testowych, obejmujących wszystko, od alergii po funkcję tarczycy.

Test Trichomoniasis wykorzystuje próbkę moczu. Zestaw zawiera kubek moczu, próbkę, pipetę, torbę biologiczną i przedpłacone etykiety wysyłkowe.

Ludzie rejestrują swoje zestawy, zbierają próbki w domu, wysyłają je i otrzymują recenzowane lekarza wyniki bezpiecznie online w ciągu kilku dni. Jeśli wyniki są pozytywne, lekarz certyfikowany przez planszę skontaktuje się z użytkownikiem, aby omówić test i kolejne kroki.

Szczególnym testem, z którego korzysta firma, to NAAT, który według Everlywell jest skutecznym testem Trichomoniasis zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Dowiedz się więcej o produktach Everlywell tutaj.

Kupuj teraz

Potencjalne powikłania

Osoba z zakażeniem Trichomoniasis może być bardziej podatna na inne choroby przenoszone drogą płciową. Według CDC osoba z Trichomoniasis ma większą szansę na zarażenie HIV z powodu stanu zapalnego narządów płciowych. Osoba z tą infekcją jest również narażona na większe ryzyko przekazania HIV na swojego partnera.

Ponadto łymoniaza może prowadzić do:

 • Powikłania ciąży, w tym porodu przedwczesnego, Przedwczesne pęknięcie błon i niższa masa urodzeniowa
 • Zapalny prostaty
 • Ból jąder
 • Obrzęk rurki z tyłu jąder (obrzęk najądkowy)
 • Niepłodność męska

Zapobieganie trichomoniasis

Osoby aktywne seksualnie mogą zmniejszyć ryzyko przekazywania lub zarażenia Trichomoniasis poprzez uprawianie seksu z osobami, które mają negatywne STI Wyniki i zastosowanie metod barierowych, takich jak męskie prezerwatywy.

osoby powinny również omawiać ryzyko STI z nowymi partnerami przed zaangażowaniem się w aktywność seksualną. Ludzie i ich partnerzy mogą chcieć przeprowadzić testy STI przed uprawianiem seksu, aby upewnić się, że nie mają żadnych chorób przenoszonych drogą płciową.

Kiedy rozmawiać z lekarzem

osobami, które mają objawy Trichomoniasis, takie Jako podrażnienie narządów płciowych, swędzenie, nietypowe wypisanie lub dyskomfort powinny rozważyć poproszenie lekarza o przeprowadzenie testu Trichomoniasis.

ponieważ ten STI często nie powoduje objawów, ludzie powinni również rozmawiać z lekarzem lub dostać się Test, jeśli:

 • Otrzymali diagnozę innego STI
 • Partnera seksualnego, który uzyskał pozytywny wynik pod kątem Trichomoniasis lub innej STI
 • Seks bez prezerwatywy lub innej metody barierowej z kimś, nie znając swojej historii seksualnej

Osoba powinna kontynuować lekarz po pozytywnym wyniku testu. Ich lekarz https://harmoniqhealth.com/pl/ może przepisać niezbędne leki do leczenia infekcji.

Pytania, aby zadać lekarza

Osoba może zadać następujące pytania podczas otrzymywania testów lub leczenia chorób przenoszonych drogą płciową:

 • Przyjdź, aby otrzymać wyniki testu?
 • Które choroby przełomowe powinienem otrzymać testowanie?
 • Jak często powinienem otrzymywać testy na chorobach przenoszonych drogą płciową?
 • Jakie są potencjalne komplikacje z chorób przenoszonych drogą płciową?
 • Jakie jest leczenie infekcji?
 • Czy leki może wyleczyć infekcję?
 • Jak długo muszę przyjmować lek?
 • Kiedy mogę uprawiać seks po pozytywnym przetestowaniu dla STI?
 • Czy istnieją jakieś sposoby na zmniejszenie ryzyka przesyłania lub zarażenia STI?

Czego nie robić przed testem Trichomoniasis

Każdy, kto podejrzewa, że ​​był narażony na Trichomoniasis, powinien jak najszybciej otrzymać testowanie. Jeśli dana osoba korzysta z testu w domu, powinna postępować zgodnie ze wszystkimi wskazówkami firmy, aby zapewnić dokładniejszy wynik.

W oczekiwaniu na wyniki testu, ludzie powinni unikać seksu z inną osobą, aby zmniejszyć Ryzyko przekazywania rzęsamoniozy.

Często zadawane pytania

Poniżej następujące odpowiedzi na niektóre typowe pytania dotyczące testowania Trichomoniasis.

są dokładne testy Trichomoniasis w domu?

Obecnie nie ma badań klinicznych dotyczących dokładności testów Trichomoniasis w domu. Firmy, które sprzedają te testy, zazwyczaj twierdzą, że są dokładne ze względu na ich stosowanie akredytowanych laboratoriów i recenzji lekarzy.

Aby zapewnić dokładniejsze wyniki, osoba powinna postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami w zestawie testowym. Osoby powinny również śledzić dowolne wyniki testu z pracownikiem służby zdrowia.

Czy Trichomoniasis jest zawarty w standardowych testach STI?

Zazwyczaj pracownik służby zdrowia przetestuje niektóre choroby przenoszone drogą płciową w zależności od objawów, których doświadcza osoba i wszelkie czynniki ryzyka. Na przykład CDC zaleca mężczyznom, którzy uprawiają seks z mężczyznami, otrzymali testy na HIV co najmniej raz w roku.

Jeśli dana osoba zdecyduje się użyć zestawu testowego STI w domu, ma możliwość wyboru Z testów panelowych, które mogą obejmować trichomonozę lub testy, które szukają jednego lub dwóch specyficznych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka i chlamydia.

Czy Trichomoniasis pojawia się na teście Chlamydia?

Jeśli Osoba kupuje test w domu dla chlamydii lub pracownik służby zdrowia tylko testów tej infekcji, Trichomoniasis nie pojawi się na wynikach.

Niektóre ekran testów w domu dla więcej niż jednego STI, a pracownicy służby zdrowia mogą zamówić szersze testy, więc laboratorium może użyć pojedynczej próbki do sprawdzenia Trichomoniasis obok innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Podsumowanie

Trichomoniasis jest jednym z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Objawy mogą obejmować swędzenie, dyskomfort, obrzęk, ból wokół narządów płciowych i nietypowe wypis. Jednak objawy te przypominają objawy wielu innych warunków, a większość osób, które otrzymują rzęsonozę, nie ma żadnych objawów.

Jedynym sposobem na upewnienie się, czy ktoś ma ten STI, jest uzyskanie testu Trichomoniasis. Ludzie mogą przeprowadzać testy od pracowników służby zdrowia lub korzystać z testów w domu. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby potwierdzić diagnozę i uzyskać odpowiednie leczenie.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Read Previous

Payday Loans Are Useless Refinancing Opportunities

Read Next

Co wiedzieć o stabilizatorach nastroju